Jaki lubrykant wybrać? Wszystko co musisz wiedzieć o żelach nawilżających!

Infekcje intymne- jak im zapobiegać ?
25 lipca 2022
Impreza fetyszowa. Shibari By Night vol. XV
29 listopada 2022

Nawilżenie jest tak naprawdę podstawą wszelkich aktywności seksualnych. Dobry lubrykant nie tylko zwiększy przyjemność czerpaną ze stosunku, ale zmniejszy również szanse na nieprzyjemne infekcje intymne.

Co to jest lubrykant?

Jest to inaczej żel nawilżający, który zwiększa poślizg i ogranicza tarcie podczas seksu czy masturbacji. Jest on w szczególności polecany osobom z suchością pochwy, jednak tak naprawdę lubrykant będzie najlepszym przyjacielem każdej osoby aktywnej seksualnie.

Żel nawilżający chroni śluzówkę przed nieprzyjemnymi otarciami, dlatego minimalizuje wystąpienie infekcji intymnych. Dodatkowo zwiększenie poślizgu bardzo często potęguje doznania i ułatwia osiągnięcie orgazmu. Lubrykanty powinny być stosowanie podczas seksu analnego czy przy używaniu jakichkolwiek gadżetów erotycznych.

Rodzaje lubrykantów

Na rynku jest aktualnie ogrom lubrykantów: hybrydowe, rozluźniające, smakowe, stymulujące, jednak warto na początku skupić się na dwóch głównych typach – wodnych oraz silikonowych.

Lubrykanty wodne w dużej mierze zawierają w składzie glicerynę, to dzięki niej mają swoją charakterystyczną konsystencję. Natomiast na rynku pojawia się coraz więcej opcji bez gliceryny dla osób, które mają na nią uczulenie. Wodne żele nawilżające można swobodnie stosować z prezerwatywami oraz ze wszystkimi rodzajami gadżetów erotycznych. Sprawdzą się super do każdego rodzaju seksu, więc są produktem bardzo uniwersalnym. Niestety przez to, że są na bazie wody po jakimś czasie po prostu wysychają, więc trzeba je reaplikować w czasie zabawy.

Lubrykanty silikonowe przeważnie w swoim składzie zawierają czysty silikon, który nie jest rozpuszczalny w wodzie. Z tego też powodu świetnie sprawdzają się jeżeli szukacie długotrwałego nawilżenia lub jeżeli jesteście fanami seksu pod prysznicem. Silikon nie wywołuje uczuleń, jednak należy uważać jeżeli macie tendencję do infekcji intymnych. Lubrykant ten można bez problemu stosować z dowolnymi prezerwatywami, jednak nie można nakładać go na silikonowe gadżety, gdyż  może uszkodzić bezpowrotnie ich powierzchnię.

Istnieje również połączenie dwóch powyższych lubrykantów, czyli żele hybrydowe. Mają one cechy lubrykantu silikonowego oraz wodnego. Ten typ żelu zapewnia długotrwałe nawilżenie, jednak jest zdecydowanie łatwiej zmywalny niż klasyczny lubrykant na bazie silikonu. Niestety jego również nie należy łączyć z silikonowymi zabawkami.

Przykładowe żele nawilżające możecie znaleźć tutaj: Lubrykanty Bestsellery

Seksualnie Nienachalnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *