Targi EroFame 2023 – najważniejsze wydarzenie w Europie w branży erotycznej

piercing intymny
Piercing intymny
23 października 2023
Kiedy kink łączy się ze sceną. Halloween Dark Tales
19 listopada 2023
targi erofame

Contents

W dniach 11-13 października 2023 w Hannoverze odbyły się targi EroFame. Gdybyśmy mieli do wybory wybrać tylko jedno wydarzenie w roku związane z branżą erotyczną, w którym będziemy uczestniczyć, to bez wątpienia byłoby to właśnie EroFame. W związku z tym, dzień wcześniej spakowaliśmy walizki, wsiedliśmy do samochodu i ruszyliśmy w stronę Hannoveru.
targi erofame
Targi odbywały się w ogromnej hali, na której mieliśmy okazję spotkać ponad 150 wystawców caz całego świata. Byli to zarówno producenci zabawek dla dorosłych, jak i kosmetyków intymnych lub bielizny erotycznej. Część marek takich jak Womanizer, Satisfyer czy Pjur ma już wyrobioną pozycję na rynku. Ich obecność na EroFamie to niemalże oczywistość. Mogliśmy też spotkać producentów, którzy dopiero budują swoją pozycję w branży erotycznej.
Targi odbywały się w ogromnej hali, na której mieliśmy okazję spotkać ponad 150 wystawców z całego świata. Byli to zarówno producenci zabawek dla dorosłych, jak i kosmetyków intymnych lub bielizny erotycznej. Część marek takich jak Womanizer, Satisfyer czy Pjur ma już wyrobioną pozycję na rynku. Ich obecność na EroFamie to niemalże oczywistość. Mogliśmy też spotkać producentów, którzy dopiero budują swoją pozycję w branży erotycznej.
Nowości
Jak co roku na EroFamie zostało zaprezentowanych wiele nowości, które niedługo pojawią się na rynku. Wielu producentów aż do tego wydarzenia skrupulatnie ukrywało informację, co zamierzają pokazać światu, zostawiając tylko bardzo niejednoznaczne wskazówki. Dlatego tym bardziej nie mogliśmy się doczekać, aby zobaczyć to wszystko na żywo. Najnowsze produkty, które są według nas szczególnie godne uwagi i które na pewno już niedługo pojawią się w naszym sklepie, to:
Womanizer Pleasure Air 3D – pomimo że wizualnie produkt ten przypomina inne gadżety tej marki, jest to innowacyjny gadżet, nad którym marka Womanizer pracowała 6 lat. Pomimo genialnej technologii, jaką jest Pleasure Air, dotychczas przy używaniu zabawek Womanizera możliwa była jedynie regulacja intensywności stymulacji. W ich najnowszej technologii, jaką jest Pleasure Air 3D, będzie natomiast dodatkowo możliwość regulacji ruchów membrany, nie tylko intensywności jej poruszania się, co da znaczenie większe szanse na idealne dopasowanie działania gadżetu do własnych potrzeb. Jest to też świetna opcja dla tych, dla których wcześniejsze modele Womanizera były zbyt silne.
Sync O od We-Vibe – jest to najnowsza wersja najbardziej rozpoznawalnego gadżetu tej firmy, jakim jest wibrator dla par. Jego działanie polega na ty, że podczas stosunku, mniejsza cześć zabawki znajduje się w pochwie, utrzymując gadżet wewnątrz i stymulując punkt G oraz penisa, natomiast większa przez cały czas stymuluje łechtaczkę. Sync O został stworzony po to, żeby gadżet jeszcze dokładniej trzymał się w pochwie i nie przemieszczał się podczas aktywności seksualnej. Jest to możliwe dzięki jego krótszemu ramieniu, które złożone wkładamy do pochwy, a w niej się ono rozkłada, idealnie przytrzymując gadżet miejscu.

Pro 2 Modern Rose od Satisfyera – jest to gadżet, na promocji którego Satisfyer z pewnością skupił się na EroFamie najbardziej. Różyczka ta oprócz tego, że jest pięknie wykonana, to oferuje aż trzy różne rodzaje stymulacji. Tak jak w uwielbianym Pingwinku zastosowana została tam technologia stymulacji powietrzem Air Pulse, jak również wibracja oraz nakładka Liquid Air, którą można porównać do odczucia przepływającej wody.

Vulse od Lovense – jest to wibrujące jajko od producentów znanego wszystkim Lusha 3. Tym razem jednak w swoim najnowszym produkcie postanowili oprócz klasycznych wibracji dodać jeszcze ruch dopychający, dzięki czemu jajeczko wykonuje ruch góra-dół. Oczywiście będzie ono kompatybilne z aplikacją Lovense’a, która umożliwia sterowanie gadżetem z dowolnego miejsca na ziemi. Rzadko się zdarza, żeby marka ta odchodziła kolorystycznie od różu bądź czerni, jednak tym razem przy Vulse postawili na kolor czerwony.
Poza wymienionymi nowościami było ich oczywiście dużo więcej, między innymi wibrator Lioness, który za pomocą aplikacji mobilnej umożliwia mierzenie intensywności i długości orgazmu, silikonowy lubrykant marki Bodygliss, którego możemy używać razem z zabawkami erotycznymi, czy nowy stymulator powietrzny od firmy Svakom, zapewniający dodatkowy efekt świetlny w pomieszczeniu. Jedno jest pewne: ze względu na wagą wydarzenia jakim jest EroFame poszczególni producenci robili wszystko, żeby jak najbardziej przykuć uwagę odwiedzających swoimi produktami i wielu z nich się to udało.
Rewolucja w marce Obsessive

To co może Was również zainteresować, to duże zmiany, jakie już niedługo czekają naszą polską markę Obsessive, zajmującą się produkcją przede wszystkim bielizny erotycznej. Przez 1,5 roku prowadzili oni szczegółowe badania wśród swoich klientów, mające pomóc zidentyfikować, co ludzie najbardziej cenią w ich marce, a co wymaga poprawy. Efektem tych badań jest między innymi zatrudnienie nowych konstruktorów, którzy zadbają o to, aby rozmiarówka Obsessive’a była jeszcze lepiej dopasowana do rzeczywistych kształtów kobiet oraz odejście od kategoryzacji ich modeli na Sexy, Spicy, Fun, bo jak usłyszeliśmy, „Tylko klient powinien decydować, co jest dla niego Sexy, co Spicy, a co Fun”. Jednak to, co przede wszystkim rzuci się Wam w oczy podczas oglądania ich nowych produktów na naszych półkach, to bardzo duża zmiana wyglądu opakowań. Obsessive odchodzi od ich charakterystycznej czerwieni i fioletu, stawiając tym razem na zupełnie inne kolory. Jesteśmy bardzo ciekawi, jak Wy ocenicie te zmiany, dlatego zachęcamy Was do dzielenia się z nami swoimi opiniami, gdy te zmiany wejdą już w życie.
Satisfyer Party za milion Euro


Jeszcze nigdy na Erofamie nie było tak ogromnej imprezy jaką w tym roku urządziła marka Satisfyer. Już na długo przed targami nieskromnie chwalili się oni, że wydali na nią milion euro i że będzie to coś, czego żaden jej uczestnik nigdy nie zapomni. I musimy przyznać, że nie były to bezpodstawne słowa: bawiliśmy się tam niesamowicie do ostatniej minuty. Przez całe wydarzenie o najlepszą muzykę dbało pięciu DJ-ów, a występy tancerek i tancerzy w połączeniu z ich niezwykłymi kreacjami robiły ogromne wrażenie. Nie zabrakło także fireshow czy nawet występów tancerzy w przyniesionej specjalnie do tego celu wannie! Nie ma więc co ukrywać: pomimo że na Erofamie w tym roku zgromadziło się ponad 150 różnych marek, Satisfyer z pewnością był na językach wszystkich odwiedzających! I to w bardzo pozytywnym sensie.

Niesamowici ludzie

Oprócz tego, że na targach takich jak Erofame można zobaczyć ogrom nowości jakie niedługo pojawią się na rynku, to jest to świetna okazja, żeby bliżej poznać ludzi, którzy stoją za takimi nazwami jak Womanizer, Satisfyer czy Fleshlight. Gdy słuchaliśmy, jak opowiadają oni, ile pracy wkładają w to, żeby ich produkty dały użytkownikom jak najwięcej przyjemności i radości z odkrywania swojego ciała, to utwierdzaliśmy się w tym, że to, co trafia z naszych sklepów do Waszych sypialni jest efektem wieloletniej pracy i zaangażowania cudownych ludzi. Była to również świetna okazja, by poznać ludzi z innych sklepów erotycznych w Polsce i porównać swoje doświadczenia.

Podsumowując, z Hannoveru wróciliśmy więc z głową pełną pomysłów, nowości i jeszcze większej energii do działania, którą przekujemy w to, aby wszystko co nas zachwyciło na targach jak najszybciej znalazło się na naszych półkach!
Marta Sobolewska
Marta Sobolewska
Cześć, nazywam się Marta Sobolewska i już tylko kilka miesięcy dzieli mnie od zostania psycholożką. Seksualność człowieka to główny obszar moich zainteresowań, a swoją przyszłość wiążę z pracą edukatorki seksualnej. Na co dzień pracuję również w jednym ze sklepów stacjonarnych Venus w Gdańsku oraz piszę recenzje gadżetów erotycznych i artykuły na bloga. W swoim wolnym czasie uwielbiam czytać książki i uczestniczyć w konwentach fantastyki w różnych częściach Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Created with Visual Composer